Hit doby: Facebooková klamárka

Autor: Dušan Guman | 24.7.2016 o 11:46 | Karma článku: 2,49 | Prečítané:  333x

Pod každou fotkou majú niekoľko stoviek lajkov. Toľko nemajú ani Knechtová s Kristínou. Krásky, ktoré prepadli Facebooku a pokušeniu byť milované mnohými. Sú to reálne prostitútky dnešnej doby.

Facebook princess

Pod každou fotkou majú aspoň niekoľko stoviek lajkov. Toľko nemajú ani Knechtová s Kristínou. Stovky priateľov, nápadníkov, sympatizantov. Krásky, ktoré prepadli Facebooku a pokušeniu byť milované mnohými. Sú to reálne prostitútky dnešnej doby. Namiesto peňazí dostávajú sympatie a zbožňovanie mnohých, oni za to platia „sústavne pootvorenými dverami a nádejou“, ktorú nápadníkom dávajú. Hrajú hru „Ani áno – ani nie“, aby si udržali čo najviac miláčikov a zároveň – aby sa vôbec nemuseli zaväzovať. Mnohé z nich neskôr plačú, akí sú chlapci zlí, bezcitní, a čo je najveselšie – neverní. Poznal som dievča, ktoré už malo termín svadby, ale desiatkam ďalších nápadníkov sa neunúvalo povedať ani len to, že má chlapca, nie to ešte to, že čoskoro vstúpi do stavu manželského. Ale taká správa sa neutají ani v meste, nie to ešte na dedine, a tak si milé dievča potom vypočulo pár výčitiek a štipľavých slov. Nepohlo to ňou – nastávajúci ju neskôr opustil a ona dodnes nevie, že to celé roky bola ona, kto podvádzal, a nie on. Dodnes jedného tají pred druhým a všetkých pred všetkými.

Prosím, nechci odo mňa pravdu

Najviac facebookovú princeznú dostanete do úzkych, keď vyjdete s farbou von. Našťastie – našťastie pre ňu, rozumejte – my chlapci málokedy na to máme gule, aby sme jednali takto priamo a úplne úprimne. Predstavme si však tú netypickú modelovú situáciu: prídete za dievčaťom a poviete mu, že je vám sympatická a že by ste ju radi spoznali lepšie. V tej chvíli facebooková kráska prepadne panike. Prečo? Tu vôbec nejde o to, či jej ste alebo nie ste sympatickí, toto sa v bežných vzťahoch riešilo pred 50-timi rokmi :). Ale vžite sa do jej postavenia. Ak povie „Áno, mohli by sme to spolu skúsiť“ a vstúpi s vami do vzťahu, bude sa musieť vzdať niekedy až niekoľkých stoviek ďalších sympatizantov. Ktorí sa síce takto jasne nevyjadrili, ale jej je jasné, že ak by im dala šancu, hneď by s ňou chodiť chceli. Veď preto jej píšu po nociach a chodia s ňou von, lebo stále cítia, že tie dvere sú pootvorené. A preto od nich môže využívať množstvo drobných službičiek, ktorými chcú získať jej definitívne áno. Prosím, teraz si úprimne dajte ruku na srdce a na kreditnú kartu – ktorý muž by trávil čas so ženou a četoval si s ňou po večeroch, ak by mu nebola sympatická? V preklade – so ženou, ktorá by sa mu nepáčila a nemal by o ňu záujem? Sú len tri možnosti: chorý človek, blázon alebo poisťovací agent. Ak to niekto robí a nespadá do žiadnej z týchto troch kategórií, pravdepodobne nie je úprimný ani sám k sebe a dotklo by sa ho, ak by sa dozvedel, že to dievča už NAOZAJ patrí inému.

Moderná prostitútka

Ak milá kráska povie nie, príde zas o sympatie tohto chlapca, ktorý sa jediný zo všetkých vyjadril čestne a priamo, pretože samozrejme po jasnom nie jej už nebude venovať čas. Čo nasleduje ďalej? Spravidla sa jeho utrpenie naťahuje, pretože kráska sa nevyjadrí hneď alebo v najkrajnejšom prípade ponúkne „dobré kamarátstvo“. A tak sa jeho nádej a s tým utrpenie naťahuje. Všimli ste si, že dnes je doba, keď veľakrát žena takto prostituuje, ale nikto to nenazve pravým menom?

Štandardizované extrémy

Rovnako žijeme v časoch, keď mnohokrát zahýba kráska, nie chlapec alebo manžel. Poznám prípady, že mladá žena je už vydatá a s mužom stavajú dom, ale má aj milenca a stále ešte nie je rozhodnutá, pri kom ostane. A tak ich zneužíva oboch a oboch ich podvádza. Ak je teda vôbec normálny výraz „podvádzať milenca“ a nie je už priamo v ňom niečo neriešiteľné. Z rozprávania starých viem, že niekedy bola hanba, ak na tancovačke ženatý chlap požiadal o tanec slobodné dievča. Ľudia vnímali, že sexualita nie je len vyspať sa s niekým, ale je to aj dôverná blízkosť, aj to "četovanie", netolerovalo sa, ak sa zadané dievča "vykecávalo" s cudzím chlapom. Dnes? Kto naozaj usiluje o partnerskú vernosť aj v tomto kontexte a túži po výlučnosti vo vzťahu so svojím partnerom, má to veľmi ťažké. A je to jednom, či ide o neveriacich alebo veriacich ľudí, od ktorých sa očakáva omnoho viac vernosti a hlavne pravdivosti ako od tých "liberálnejších". Zatiaľ som v tom rozdiel nepostrehol.

Ako sa ochrániť

Takéto trápenie môže byť dobrým tréningom v úprimnosti. Máte právo poznať jasné odpovede na to, na čom vám tak veľmi záleží. Máte právo počuť jasné nie alebo áno. Aj „Neviem“ môže byť pritom úprimnou odpoveďou, ak odráža pravdu a dotyčná toto neviem vie zdôvodniť – obavami, reálnymi dôvodmi atď. To, čo robí, je, opakujem sa, prostituovanie a klamstvo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?