Sexualita - hlavné Božie prikázanie

Autor: Dušan Guman | 26.6.2015 o 0:17 | (upravené 16.7.2016 o 23:28) Karma článku: 3,50 | Prečítané:  600x

Vedeli ste, že pri orgazme sa uvoľňuje do tela tá istá látka, ktorá sa uvoľňuje do tela matky, ktorá dojčí dieťa? Slúži na chemické upevnenie väzby medzi dvoma milujúcimi sa ľuďmi. O to tvrdšie je potom ich rozdelenie.

Sex je obraz neba

Po stvorení človeka Boh dal človekovi jeden hlavný príkaz: aby bol plodný a zapĺňal Zem. Človek bol stvorený na obraz Boha. "Ako muža a ženu ich stvoril". Nie teda žena osobitne a muž tiež, ale až muž a žena spolu tvoria Boží obraz a volajú sa človek. A kedy sú žena a muž jedno najlepšie? Práve pri intímnom spojení. A intimita manželov - podľa pápeža Jána Pavla II. - je obrazom života samého Boha.

Sex často, ako sa dá

Biblia v Novom zákone hovorí ešte viac. Aby partneri žili intimitu až tak, aby sa v nej podriaďovali potrebám svojho partnera. Citujem svätého Pavla: "Muž nech plní povinnosť voči manželke a podobne manželka voči mužovi." A odporúčanie: "Neodopierajte sa jeden druhému, iba ak načas so vzájomným súhlasom, aby ste sa mohli venovať modlitbe, a opäť buďte spolu, aby vás satan nepokúšal pre vašu nezdržanlivosť." (Pavol to ešte ďalej konkretizuje a vysvetľuje.)

Božie odporúčania

Podobne ako iné prikázania tieto odporúčania majú za cieľ jediné: aby sa človeku darilo a aby mu bolo dobre. Uvedené hovorí Biblia o sexualite. Kto teda tvrdí, že cirkev odmieta intímny život, klame. Vierouka dokonca hovorí, že každý, kto svojmu partnerovi bez vážneho dôvodu odmieta toto spolužitie, dopúšťa sa vážneho previnenia, pretože ho tým vystavuje vážnemu problému.

Sexualita slúži nielen na plodenie detí, ale aj preto, aby človeku bolo dobre a zároveň upevňovala vzťah medzi partnermi. A to aj chemickým spôsobom, ako som uviedol vyššie. Rozdelenie dvoch ľudí, ktorí spolu intímne žili, prináša spravidla ťažké zranenia, ktoré sa nedajú spracovať iba rozumom. Človek bol stvorený tak, aby žil s jedným partnerom. "Čo Boh spojil, človek nech nerozlučuje," povedal Ježiš. Človek sa môže robiť múdrejším a neposlúchať rady svojho zhotoviteľa. Mal by však potom prijať zodpovednosť aj za následky, ktoré svojím konaním spôsobuje. A taký frajer je už málokto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

SaS sa približuje k antisystémovému voličovi, odchodom Mihála stráca výhodu

Z mnohých výrazných osobností, ktoré boli v strane od jej vzniku v roku 2009, v nej dnes zostávajú už len niekoľkí.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.

KOMENTÁRE

Aby nás z čara prieskumov nevytrhol ľud v uliciach

Kaliňák je stále ministrom, Bašternák na slobode.


Už ste čítali?