Daniel Hevier o situácii rodiny

Autor: Dušan Guman | 24.1.2015 o 12:28 | Karma článku: 14,38 | Prečítané:  3995x

Zároveň smutne konštatuje, že nie je dobré, ak chceme diskutovať o veciach, ktoré majú byť absolútne jasné a samozrejmé. Vyjadril jasnú podporu referendu a rozčarovanie z toho, že máme problém odlíšiť už aj jasne dobré veci od jasne zlých.

Ďalšou osobnosťou, ktorá referendum o rodine podporila, je spisovateľ Daniel Hevier. So smútkom konštatoval fakt, že Slovensko dospelo do nie dobrého bodu. Keď musí referendom hájiť také samozrejmé, prirodzené a najlepšie hodnoty, veď z rodiny vzišiel každý národ a rod. A diskutovať o elementárnych veciach, o ktorých sa diskutovať ani nemá. Hevier tiež komentuje našu neschopnosť rozlíšiť už ani jasné dobro od jasného zla. Video s vyjadrením Daniela Heviera nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=nad__h5k62Q&feature=share

 

Referendum sa pýta na to najnormálnejšie, máme problém odpovedať?

Pred pár rokmi by málokomu prišlo na um spochybňovať, že muž a žena sú pre dieťa to najlepšie a povyšovať vzťah dvoch mužov alebo žien na úroveň riadneho manželstva. Mnohí sa dnes odvolávajú na to, že je to "moderné" a musíme ísť s dobou. Referendum sa pritom nepýta nič, iba či muža a ženu považujeme za najlepšie pre manželstvo a rodinu. Fakt považujeme za lepšie niečo celkom iné? Nuž, v histórii boli moderné strašné veci. Som prekvapený z faktu, že dnes treba presviedčať o úplne základných, najprirodzenejších a najnormálnejších veciach a čeliť snahám o uzákonenie nemravností. A že ľudia, ktorí tieto prúdy vyznávajú a propagujú, snažia sa to pretlačiť aj do zákonov štátu, v ktorom žijú. A že tomu práve pomáha samotný štát. To nie je debata o ľudských právach, to je debata o zdravom a chorom, o dobrom a zlom. Že tradičná rodina zlyháva v tom, v tom a v tom? Samozrejme, zlyháva. Máme ju ešte doraziť ďalšími krajnosťami?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal Gašpar podľa prezidenta Kisku vysvetliť.

PRIMÁR

Chrípka prerástla do celoslovenskej epidémie

Počet chorých za uplynulé týždne vzrástol o tretinu, očkovaných je primálo.

KOMENTÁRE

Hanba, pán Gašpar. V tomto štáte je cynizmus štandardom

Podpis signalizuje nové dno vedenia krajiny.


Už ste čítali?