Daniel Hevier o situácii rodiny

Autor: Dušan Guman | 24.1.2015 o 12:28 | Karma článku: 14,38 | Prečítané:  3979x

Zároveň smutne konštatuje, že nie je dobré, ak chceme diskutovať o veciach, ktoré majú byť absolútne jasné a samozrejmé. Vyjadril jasnú podporu referendu a rozčarovanie z toho, že máme problém odlíšiť už aj jasne dobré veci od jasne zlých.

Ďalšou osobnosťou, ktorá referendum o rodine podporila, je spisovateľ Daniel Hevier. So smútkom konštatoval fakt, že Slovensko dospelo do nie dobrého bodu. Keď musí referendom hájiť také samozrejmé, prirodzené a najlepšie hodnoty, veď z rodiny vzišiel každý národ a rod. A diskutovať o elementárnych veciach, o ktorých sa diskutovať ani nemá. Hevier tiež komentuje našu neschopnosť rozlíšiť už ani jasné dobro od jasného zla. Video s vyjadrením Daniela Heviera nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=nad__h5k62Q&feature=share

 

Referendum sa pýta na to najnormálnejšie, máme problém odpovedať?

Pred pár rokmi by málokomu prišlo na um spochybňovať, že muž a žena sú pre dieťa to najlepšie a povyšovať vzťah dvoch mužov alebo žien na úroveň riadneho manželstva. Mnohí sa dnes odvolávajú na to, že je to "moderné" a musíme ísť s dobou. Referendum sa pritom nepýta nič, iba či muža a ženu považujeme za najlepšie pre manželstvo a rodinu. Fakt považujeme za lepšie niečo celkom iné? Nuž, v histórii boli moderné strašné veci. Som prekvapený z faktu, že dnes treba presviedčať o úplne základných, najprirodzenejších a najnormálnejších veciach a čeliť snahám o uzákonenie nemravností. A že ľudia, ktorí tieto prúdy vyznávajú a propagujú, snažia sa to pretlačiť aj do zákonov štátu, v ktorom žijú. A že tomu práve pomáha samotný štát. To nie je debata o ľudských právach, to je debata o zdravom a chorom, o dobrom a zlom. Že tradičná rodina zlyháva v tom, v tom a v tom? Samozrejme, zlyháva. Máme ju ešte doraziť ďalšími krajnosťami?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?